SURE FOOT® Equine Stability Program

utworzone przez | cze 12, 2018 | Rehabilitacja koni, Zabiegi | 0 komentarzy

Jest to innowacyjna metoda w której koń może być swoim własnym nauczycielem. Została opracowana przez Wendy’ego Murdocha. Za pomocą podkładek możemy poprawić równowagę, ruch i propriocepcję konia. Dodatkowo pozwala koniom doświadczyć nawykowych wzorców ruchu i daje możliwość odkrywania i poznawania nowych sposobów stania.

Używając stabilizatorów i poduszek balansujących SURE FOOT, konie wypracowują świadomość postawy. Podkład pod masą konia zwraca uwagę zwierzęcia na to, gdzie położona jest kończyna i dostarcza nowych informacji o równowadzę do układu nerwowego. Z tą świadomością koń bada, przesuwa i zmienia swoje nawykowe wzorce stania i poruszania się, ostatecznie wybierając bezpieczniejszy i skuteczniejszy sposób stania i poruszania się. Koń uczy się jak stać lepiej bez ingerencji człowieka.

Oprócz przeprogramowania balansu istnieją jeszcze dodatkowe zalety korzystania z podkładek SURE FOOT. Można zaobserwować że SURE FOOT działa uspokajająco. Niektóre konie doświadczają jeszcze większego odprężenia spowodowanego uwalnianiem endorfin w trakcie stania na klockach.

Magnetoterapia
Terapia manualna