O mnie

Nazywam się Justyna Kalbarczyk

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kierunku zootechnika o specjalizacji profilaktyka zootechniczna i rehabilitacja koni. Studiowałam również na Politechnice w Walencji na kierunku Ingeniería Agroalimentaria y del Medio Rural.
Ukończyłam technikum hodowli koni oraz technikum weterynaryjne. Napisałam pierwszą w Polsce pracę inżynierską na temat zastosowania kinesiotapingu u koni. W 2016 roku ukończyłam studium zoofizjoterapii psów i kotów. 

Od 2016 roku szkolę się w Europie w tematyce powięzi i manipulacji stawowych. W swojej praktyce stosuję kinesiotaping, suche igłowanie, terapię manualną, maipulacje powięziowe i stawowe ( stecco, myofascial Kinetic Lines).

Dzięki edukacji i wieloletniej praktyce terapeutycznej oraz doświadczeniu jeździeckiemu mam możliwość spojrzenia na konia w sposób holistyczny. 

Osoby który wpłyneły na moją filozofię pracy to Vibeke Sødring Elbrønd i Rikke M. Schult, Tove Due, Tuulia Luomala, Mika Pihlman.

Uczestniczyłam w wielu wykładach oraz kursach o tematyce fizjoterapii i rehabilitacji zwierząt w kraju, a także za granicą. Praktykowałam w Polsce, Anglii, Niemczech i Hiszpanii, Danii, Finlandii.