W minioną sobotę – 13 sierpnia – poprowadziłam konsultacje “Zrozumienie i poprawa dosiadu” zorganizowane przez Stajnię Boroszewo. Od godziny 9 rano do późnych godzin popołudniowych wszyscy uczestnicy szlifowali najważniejszą z pomocy używanych podczas jazdy – dosiad.
Po około godzinnym wykładzie, na którym poruszone zostały najważniejsze zagadnienia teoretycznie, przeszliśmy do części praktycznej. Hala stała się salą gimnastyczną pełną kolorowych piłek, wyłożoną matami i kocami. Po krótkiej rozgrzewce przystąpiliśmy do zmagań z piłkami. Pomimo trudności, które wiązały się z wykonywaniem niektórych ćwiczeń, wszystkim udało się zrobić je poprawnie oraz z uśmiechem na ustach. Następnie zajęliśmy się przygotowanym przez menadżera stajni ogniskiem. Po przerwie na posiłek nadszedł czas na ćwiczenia z koniem. Każdy uczestnik przy pomocy swojego wierzchowca, pasa do woltyżerki i lonży dążył do pełnego rozluźnienia z zachowaniem poprawnego ułożenia ciała. Prócz typowych poprawek nie obyło się także bez ciekawych ćwiczeń na poprawę równowagi, swobody ruchu oraz styczności z koniem.
Bardzo dziękuję obsłudze stajni oraz uczestnikom za wspaniałą atmosferę i chęć nauki. Mam nadzieję, że te konsultacje rozwiały wszelkie wątpliwości dotyczące prawidłowego dosiadu.
_MG_5542
_MG_5697
_MG_5463
Więcej zdjęć z konsultacji na moim profilu na Facebook’u.
Wyjazdy - WARSZAWA, TARNÓW, TRÓJMIASTO - wrzesień 2016
KURS MASAŻU z dr. inż. Marią Soroko