Dafi poznałam w października 2015 roku. Z prośbą o rehabilitację zgłosiła się opiekunka Dafi – niesamowicie pozytywna Gosia.

Dafi miała pooperacyjny paraliż tylnych kończyn. Czyli krótko mówiąc chodziła tylko na przednich łapach, a tylne ciągnęła i wyginała w przeróżny sposób.

Rehabilitacja rozpoczęła się od zapoznania z psem i analizy dotychczasowych zabiegów.Po rozpoznaniu wypracowaliśmy plan rehabilitacyjny na kolejne miesiące. W przypadku Dafi postanowiłam zastosować kinesiotaping, masaż i ćwiczenia. Wprowadziłyśmy ćwiczenia na równowagę i rozbudowę mięśni. Masaż relaksacyjny na kończyny przednie, a po zajęciach rehabilitacyjnych również masaż na kończyny tylne.

Kinesiotaping miał na celu korekcję postawy, stabilizację mięśni, pobudzenie układu nerwowego i działanie przeciwbólowe. Pierwsze oklejenie nie utrzymało się za długa gdyż Dafi jest bardzo energetyczna psinką, a plastry były za nisko. Kolejne oklejenia już utrzymywały się dłużej i przynosiły pozytywne rezultaty, pies zaczął prawidłowo stawiać tylne łapy. 

Systematyczne ćwiczenia i duże zaangażowanie opiekunów, którzy powtarzali ćwiczenia, na co dzień pozwoliło na stopniowe postawienie Dafi na czterech łapach. Na szczególną uwagę zasługuje efekt korekcji postawy przy użyciu kinesiotapingu. Plastry miały w tym przypadku zadziałać korekcyjne na śródstopie suczki gdyż wyginała je w nieprawidłowy sposób, przez co można było zauważyć rany na łapach od przetarcia. Kolejnym zadaniem tapów było pobudzić układ nerwowy i układ mięśniowy do pracy przez wymuszenie prawidłowej postawy.

Również bardzo fajnym pomysłem w przypadku Dafi było zastosowanie piłek gimnastycznych, taśm, jeżyków do pracy nad równowaga i poprawna motoryka ciała.

Dafi cały czas jest rehabilitowana i wykonywane ma szereg zabiegów (w tym elektrostymulację, bieżnie wodną, magnetoterapie), ćwiczy niemal codziennie.

Widać u niej bardzo duży postęp. Wciąż nie osiągnęliśmy pełnej sprawności, ale Dafi coraz częściej staje i chodzi prawidłowo na tylnych łapach, mniej powłóczy nogami.

Dafi ma ogromną wolę walki, a dzięki współpracy rodziny tymczasowej i szeregów dodatkowych zabiegów osiągamy duży postęp w przywracaniu sprawności tylnych kończyn.

Wyjazdy - kwiecień 2016
Wyjazdy- marzec 2016